Dzisiaj jest: 18.04.2026 Osób on-line: 4   Strona główna | Forum | Reklama | Kontakt
menu


Reklama

News
FIFA oficjalnie ostrzega Polskę
31.01.07 21:27
Polski Związek Piłki Nożnej może być ukarany poważnymi sankcjami, jeśli minister sportu Tomasz Lipiec nie cofnie swej decyzji o wyznaczeniu komisarza w PZPN - ostrzegła w środę Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA).
FIFA wezwała ministra Lipca, by pozwolił "administracji PZPN, uznawanej na arenie międzynarodowej, zorganizować wybory do 31 marca, pod nadzorem FIFA i z obserwatorami UEFA".

W komunikacie, opublikowanym po środowym posiedzeniu komitetu ds. federacji narodowych FIFA, wymieniono sankcje grożące Polsce, jeśli postulaty FIFA nie zostaną spełnione: "wykluczenie PZPN i wszystkich jego członków (kluby, piłkarze, działacze) ze wszystkich kontaktów międzynarodowych, ze wszystkich rozgrywek na wszystkich szczeblach, z organizacji meczów międzynarodowych, zamrożenie praw wyborczych i wykluczenie z dostępu do programów finansowych".
Oprócz Polski, FIFA ostrzegła Kenię, gdzie również doszło do ingerencji rządu w działalność narodowej federacji piłkarskiej.

Autor: Marcin167
Źródło: www.onet.pl







Dodawanie komentarzy dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować (rejestracja jest darmowa). Jeżeli już posiadasz konto proszę się zalogować.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść Komentarzy!


Forum piłkarskie
Copyright (c) 2005-2012 Pilkanozna.org