Dzisiaj jest: 01.05.2024 Osób on-line: 14   Strona główna | Forum | Reklama | Kontakt
menu

News
Podsumowanie 18 kolejki Bundesligi
29.01.06 22:27

Niedzielnymi spotkaniami zakończyła się premierowa kolejka rundy wiosennej sezonu 2005/06 w 1.Bundeslidze. Pierwszy mecz 18 kolejki miał miejsce w piątek na stadionie w Monchengladbach. Tam też na plac gry wyszli gracze miejscowej Borussi oraz lidera tabeli Bayernu Monachium. Bawarczycy jechali do Monchengladbach pełni obaw, bowiem od prawie 7 lat nie zdołali wywieźć stamtąd 3 punktów. Ale każda ‘passa’ kiedyś się kończy i tak w piątkowy wieczór mistrzowie Niemiec odnieśli pewne zwycięstwo 3-1. W spotkaniu tym, dwukrotnie na listę strzelców wpisywał się krytykowany ostatnio Holender Roy Makaay.

Niewątpliwie największą niespodzianką kolejki jest porażka piłkarzy VFB Stuttgart, którzy nie sprostali okupującemu dół tabeli MSV Duisburg (0-1). Była to dopiero trzecia ligowa porażka drużyny prowadzonej przez Włocha Giovanniego Trapattoniego. Drugą niespodzianką kolejki jest porażka dotychczasowego wicelidera Hamburger SV z FC Nurnberg (nie grał Bartosz Bosacki) 1-2. Przez tą wpadkę gracze HSV powiększyli swoja stratę do przodującego Bayernu, a przy okazji dali wyprzedzić się Werderowi Brema, który wykorzystał okazję przeskoczenia zespołu Thomasa Dolla i w niedzielnym spotkaniu wywiózł cenne trzy oczka z Bielefeldu. Bremeńczycy wygrali skromnie 1-0 po bramce Franka Fahrenhorsta w 72 minucie. W Arminii przez 67 minut przebywał powracający po nieudanej przygodzie w Herthcie Berlin Artur Wichniarek. Polak był aktywny, starał się wychodzić na pozycje, ale dostrzegalny był brak zgrania z partnerami. Zgrany za to z drużyną jest inny polski napastnik – Euzebiusz Smolarek, który zaliczył następne świetne zawody w barwach Borussi Dortmund, w zwycięskim spotkaniu z VFL Wolfsburg (3-2). Ebi strzelił bramkę na 2-1 w 32 minucie oraz asystował przy trzeciej bramce, autorstwa Salvatora Gambino. W pojedynku drużyn z dolnej części tabeli, gracze Mainz pokonali FC Koln (4-2), do której przymierzany jest bramkarz Liverpoolu – Jerzy Dudek. Bayer Leverkusen, bez Jacka Krzynówka wygrał z Eintrachtem Frankfurt 2-1, a zwycięstwo ‘aptekarzom’ zapewnił strzałem z rzutu karnego bramkarz Hans-Jorg Butt. O dużym szczęściu mogą mówić gracze Herthy Berlin, którym w ostatnich sekundach za sprawą Dirka van Burika udało się uratować punkt w pojedynku z Hannoverem 96 (90 minut Dariusza Żurawia).Dobrze zadebiutował w lidze nowy trener Schalke 04 – Mirko Slomka. Jego podopieczni łatwo ograli na wyjeździe FC Kaiserslautern 2-0 po bramkach Lincolna i Kobiashvillego.

Autor: benek
Źródło: własne

Dodawanie komentarzy dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować (rejestracja jest darmowa). Jeżeli już posiadasz konto proszę się zalogować.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść Komentarzy!